Top 10 rad jak snížit svojí uhlíkovou stopu

1. Měřte a analyzujte emise skleníkových plynů

Prvním krokem pro každou společnost, která chce snížit svůj dopad na planetu a životní prostředí, a tím pomoci snížit změnu klimatu, je měření emisí skleníkových plynů (GHG). Za tímto účelem existuje mnoho soukromých agentur, které mají certifikaci uhlíkové stopy a mohou společnostem pomoci měřit jejich emise CO2.

Jakmile jsou známy emise skleníkových plynů, musí být analyzovány, aby se zjistilo, které z činností společnosti jsou nejvíce znečišťujícími látkami. Jakmile je tato analýza provedena, mohou společnosti začít zvažovat řešení, jak snížit své emise.

Green0meter platforma Vám může pomoci.

2. Snižte spotřebu energie

Spotřeba energie obvykle tvoří asi polovinu uhlíkové stopy společnosti. Snížení spotřeby energie zařízení nejen snižuje náklady na účty za energii, ale také snižuje zátěž životního prostředí, za kterou je společnost odpovědná. Ať už jde o instalaci energeticky účinného osvětlení, používání energeticky účinných spotřebičů nebo přechod na zelenou webhostingovou společnost, existuje mnoho způsobů, jak provést malé změny. A tyto malé změny mají potenciál pro velký dopad: podle EPA by se ušetřilo více než 1,5 miliardy liber emisí skleníkových plynů, kdyby každý kancelářský produkt zakoupený v USA měl certifikaci ENERGY STAR.

3. Odstraňte plasty na jedno použití

Plasty na jedno použití jsou dalším velkým přispěvatelem k uhlíkové stopě podniku. Pokaždé, když někdo vyhodí plastové brčko, sáček, kelímek nebo obalový materiál, tyto produkty zatěžují životní prostředí. Téměř všechny plastové výrobky jsou vyrobeny z fosilních paliv a rafinace těchto paliv na plasty je energeticky náročný proces, který zvyšuje celosvětové emise. Předměty, jako jsou jídelní příbory, jednorázové kelímky na kávu a plastové lahve na vodu, lze snadno vyměnit za opakovaně použitelné předměty. Volba opakovaně použitelných náhrad snižuje uhlíkovou stopu a zároveň snižuje náklady na odvoz odpadu.

4. Nabídněte flexibilní pracovní rozvrh

Nabízí vaše organizace dny práce z domova? Podle nedávného průzkumu zhruba 76 procent Američanů jezdí každý den do práce samo. Když dojíždějící do práce jezdí autem, auta vytvářejí velké množství znečištění, které nepřímo zvyšuje stopu společnosti. Kdykoli je to možné, nabídněte flexibilní rozvrh, kde jsou podporovány dny práce z domova. Tím se sníží množství znečištění, které vaši zaměstnanci vytvářejí jako vedlejší produkt svých pracovních povinností. Jako další bonus mohou být firemní vozy společnosti úsporné nebo elektrické modely také snižují dopad na životní prostředí.

5. Sledování efektivity dodavatelského řetězce

S tolika propletenými kusy je dodavatelský řetězec organizace plný příležitostí ke snížení uhlíkové stopy. Často dochází k plýtvání penězi, časem a zdroji neefektivními operacemi. Zeptejte se přímo dodavatelů, zda mají kvantifikovatelná opatření na emise skleníkových plynů. Některé velké korporace již prosazovaly zvýšenou transparentnost ze strany svých dodavatelů. Podle CDP začaly Walmart, CVS Health a Target shromažďovat údaje od svých dodavatelů, aby snížily svá environmentální rizika a snížily emise uhlíku ve svých dodavatelských řetězcích.

6. Vzdělávejte zaměstnance

Se správným školením mohou být zaměstnanci tím největším přínosem při snižování uhlíkové stopy. K dosažení skutečných výsledků to vyžaduje neochvějné odhodlání každého člena organizace, od shora dolů. Udělejte veřejný závazek ke snížení emisí uhlíku a zajistěte, aby zaměstnanci pochopili důvod tohoto závazku a co mohou udělat, aby tomu pomohli. Workshopy, webináře a značení jsou efektivní způsoby, jak vzdělávat zaměstnance. Když jsou zapojeni všichni, lze dosáhnout skutečného rozdílu.

Spotřebitelé se stále častěji rozhodují pro podporu subjektů, které jsou společensky uvědomělé a vykazují hmatatelné kroky ke snížení své uhlíkové stopy. Existuje několik klíčových oblastí, ke kterým je třeba přistupovat, když se snažíme být udržitelnější, včetně snižování spotřeby energie, snižování plastů, dopravy, transparentnosti dodavatelského řetězce a vzdělávání.

7. Optimalizujte dopravu zaměstnanců

Jak víme, doprava je jedním z největších sektorů emisí skleníkových plynů. Povzbuzením zaměstnanců, aby jezdili veřejnou dopravou, spolujízdami s ostatními kolegy žijícími v blízkosti nebo tím, že jim poskytnou slevy na veřejnou dopravu, mohou společnosti výrazně snížit své nepřímé emise CO2, a tím i svůj dopad na změnu klimatu.

8. Mobilizujte se pro výzvu ke změně klimatu

A konečně, role společností je také politická. Na svém území, na regionální nebo národní úrovni, musí být společnosti, které chtějí bojovat proti změně klimatu, militantní. Tlačením na politiky a veřejné činitele, aby jednali v oblasti globálního oteplování, mohou mít obrovský vliv. Pokud jsou společnosti aktivní, může to vést k novým ekologickým předpisům, které mohou mít významný dopad na globální oteplování.

9. Investujte do zelené energie a zeleného kancelářského vybavení

Investice do zelené energie a zeleného kancelářského vybavení může být dalším skvělým způsobem, jak snížit uhlíkovou stopu vašich podniků. Většina poskytovatelů energie bude nabízet zelený tarif. Nebo můžete dokonce investovat do vlastních obnovitelných zdrojů energie. Solární panely jsou skvělou volbou, pokud má vaše firma finanční rezervy.

Pokud jde o fyzické pracoviště, zde je několik jednoduchých způsobů, jak snížit spotřebu energie:

  • Použijte LED osvětlení a vypněte světla, jakmile opustíte kancelář. Pokud je dostatek přirozeného denního světla pro pohodlnou práci, zvažte, zda byste ve dne neměli světla zhasnout.
  • Používejte kuchyňské spotřebiče, jako jsou lednice nebo myčky nádobí, které mají vysokou energetickou třídu.
  • Povolte režimy úspory energie a baterie na všech počítačích a mobilních pracovních zařízeních.
  • Snižte teplotu termostatu v kanceláři. Udržením termostatu o pouhý 1 °C můžete snížit spotřebu energie na vytápění o 13 %!

10. Nakupte použitý nábytek do kanceláří

Nákupem použitého kancelářského nábytku ušetříte nejen vaší společnosti trochu peněz, ale je to také lepší pro planetu. Jak již bylo zmíněno, opětovné použití a recyklace zboží nepřispívá k dalšímu vyčerpání přírodních zdrojů, jako je dřevo a kovy.

Nákup použitého kancelářského nábytku také nemusí znamenat, že skončíte s nekvalitním nábytkem! Kdykoli se kanceláře zavřou nebo projdou rekonstrukcí, většina společností prodá své staré vybavení firmě na použitý kancelářský nábytek. Dokonce i špičkové značky kancelářského nábytku jako Herman Miller a Haworth mohou skončit v těchto bazarech za zlomek jejich maloobchodní ceny – často levnější, než by stál nový kancelářský nábytek nízké střední třídy!
 
Nákup kancelářského nábytku z udržitelných zdrojů nebo recyklovaného kancelářského nábytku, jako jsou recyklované polypropylenové jídelní židle a bambusové stoly, je také skvělý způsob, jak snížit svou uhlíkovou stopu.